Достапни линкови

Трансдњестар: Про-рускиот лидер Игор Смирнов реизбран за претседател


Сепаратистичките власти во Трансдњестарскиот регион на Молдавија соопштија дека про-рускиот лидер Игор Смирнов бил реизбран за претседател. На вчерашното гласање, Смирнов добил 82 насто од гласовите, што му обезбеди 4-ти мандат. Трансдњестар не е меѓународно признат.
XS
SM
MD
LG