Достапни линкови

Газа: Убиени трите сина на палестинскиот шеф за безбедност


Непознат напаѓач денеска пред училиште во Газа ги убил трите сина на палестинскиот шеф за безбедност, лојален на претседателот Махмуд Абас. Во нападот загинал и еден минувач. Во Газа се зголемуваат тензиите меѓу припадниците на владејачкиот Хамас и на Абасовата фракција, Фатах.
XS
SM
MD
LG