Достапни линкови

Техеран: Конференција за веродостојната на Холокаустот за време на Втората Светска Војна


Во организација на иранската влада, во Техеран се одржува конференција за веродостојноста на Холокаустот за време на Втората Светска Војна. Оваа конференција ја осудија повеќе земји, меѓу кои Соединетите Држави и Германија, а Израел оцени дека тоа е уште еден пример за иранското негирање на Холокаустот.
XS
SM
MD
LG