Достапни линкови

Нагорно Карабах: Изгласан новиот Устав со кој регионот се дефинира како суверена држава


Мнозинството гласачи во азербејџанскиот регион Нагорно Карабах го изгласале новиот устав со кој регионот е дефиниран како суверена држава. Азербејџан не го признава Нагорно Карабах и оцени дека референдумот за Уставот нема никакво легално значење.
XS
SM
MD
LG