Достапни линкови

Багдад: Доналд Рамсфелд во неочекувана посета на Ирак


Секретарот за одбрана на Соединетите Американски Држави во заминување Доналд Рамсфелд како што јавуваат агенциите престојува во неочекувана посета на Ирак чија цел е збогување со американските војници.Тој минатиот месец си поднесе оставка по зголемениот број критики на политиката на Бушовата администарција кон Ирак.
XS
SM
MD
LG