Достапни линкови

Флорида: Успешно лансирање на Дискавери


Америкаскиот шатл Дискавери рано утринава по средно европско време беше успешно лансиран од вселенскиот центар Кенеди во Флорида.За време на 12 дневната мисија екипажот од седум астронаути кои носат дополнителна опрема за лабораторијата се очекува да изврши и поправки на мегународната вселенска станица.
XS
SM
MD
LG