Достапни линкови

Лондон: Прва изјава на Наташа Литвиненко по смртта на сопругот


Вдовицата на поранешниот руски разузнавач Алекснадар Литвинеко, Марина изјави дека верува оти руските власти одиграле главна улога во убиството на нејзиниот маж. Во нејзиното прво обракање во јавноста по смртта на Литвинеко за еден британски весник изјави дека нема да им помогне на руските власти во истрагата зошто смета дека тие нема да ја кажат вистината. Претходно официјална Москва негираше вмешаност во смртта на Литвинеко кој почина минатиот месец во болница во Лондон откако беше отруен со радијацискиот изотоп Полониум 210.
XS
SM
MD
LG