Достапни линкови

Бејрут: Масовен протест на опозицијата


Опозиционите демонстранти предводени од милитантното движење Хезболах за денеска најавија масовен протест во Бејрут како дел од нивните притисоци врз либанската влада на чело со премерот Фуад Синиора да си поднесе оставка. Протесот е закажан на десетиот ден откако стотици демонстранти седат на скалите пред владината зграда.
XS
SM
MD
LG