Достапни линкови

Сибир: Најмалку девет загинати во пожар во здравствена клиника


Најмалку девет лица загинале, а 15 се повредени во пожарот кој избувнал доцна синоќа во здравствена клиника во Сибир - соопштија руските власти. Според нив можно е пожарот да бил подметнат. Како што јавуваат агенциите во моментот во зградата имало повеке од 220 луге. Вчера пак во пожарот во клиниката за лекување на зависности во Москва загинаа 45 жени, а властите исто така се сомневаат дека една од причините може да е подметнување.
XS
SM
MD
LG