Достапни линкови

Карбала: Осум лица загинале во експлозија на автомобил бомба


Во експлозија на автомобил бомба во центарот на Карбала во близина Имам ал Абас Маусолеумот света шиитска џамија загинале 8, а биле ранети 36 луѓе, соопшти ирачката полиција. Според известувањата изгледа дека станува збор за сунитска одмазда во серијата верски насилства. Во меѓувреме се јавува дека во Мосул од експлозија на бомба загинале 3 лица.
XS
SM
MD
LG