Достапни линкови

Москва: Најмалку 45 загинати во пожар во клиника за лечење од зависности


Најмалку 45 лица сите жени загинаа во пожарот кој избувна рано изутрината во клиника за лечење зависности во Москва, соопштија спасувачките служби. 43 биле пациенки, а две биле вработени. Во пожарот за кој руските служби веруваат дека е подметнат, има повредено 10 лица, а околу 100 тина се евакуирани. Повеќето од жртвите умреле од задушување, а се истражува дали пиричина за избувнување на пожарот е гасот арсен.
XS
SM
MD
LG