Достапни линкови

Чеченија: Еден руски војник загинат, а седуммина повредени во експлозија на бомба


Еден руски војник загинал, а 7-мина биле ранети во експлозија на поставена бомба на патот во Чеченија, јавија агенциите. Инцидентот се случил во близина на главниот град Грозни.
XS
SM
MD
LG