Достапни линкови

Москва: Русија отвори сопствена истрага за смртта на Лукашенко


Русија отвори сопствена истрага смртта на Александар Литвиненко, но и за обидот за убиство на Дмитри Ковтун, руски бизнисмен, кој имал средба со Литвиненко во Лондон. Адвокатите ги демантираа извештаите на медиумите дека Ковтун е во критична состојба.
XS
SM
MD
LG