Достапни линкови

Софија: Најмалку 18 загинати и 13 повредени во сообраќајна несреќа во Бугарија


Најмалку 18 лица загинаа, а 13 се повредени кога автобусот со кој патувале излетал од мост и паднал во реката Јантра во североисточна Бугарија. Поради инцидентот, бугарскиот премиер Сергеј Станишев најави дека ќе ја прекине посетата на Лисабон, каде учествува на конгресот на Партијата на европските социјалисти и дека ќе се врати во Бугарија.
XS
SM
MD
LG