Достапни линкови

Техеран: Палестинскиот премиер Исмаил Ханија во посета на Иран


Палестинскиот премиер Исмаил Ханија пристигна во Техеран на разговори со иранските власти. Ханија ќе се сретне со иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад и иранскиот врховен водач Ајатолах Али Хаменеи. Иран и даде помош од 120 милиони долари на владата на премиерот Ханија, откако Европа и Соединетите Држави ја прекинаа финансиската помош за палестинската владата предводена од Хамас.
XS
SM
MD
LG