Достапни линкови

Бејрут: Лидерот на Хезболах најави продолжување на протестите


Лидерот на Хезболах Шеик Хасан Насрала изјави дека опозиционите протести ќе ги продолжат се до постигнување поголем удел во владиниот кабинет во Либан. Обраќајќи им се на илјадници поддржувачи во Бејрут тој рече дека насилството не е опција и дека е подготвен на преговори, додавајќи дека Хезболах ќе ја оствари својата цел – соборување на владата на премиерот Фуад Саниора.
XS
SM
MD
LG