Достапни линкови

Стокхолм: Почнува ЕП во ракомет за жени


Денеска во Шведска почнува европското првенство во ракомет за жени кое ќе трае до 17 декември. Репрезентацијата на Македонија игра против Србија во 18 часот. Во групата А се и Австрија и Унгарија.
XS
SM
MD
LG