Достапни линкови

Даблин: Поранешниот руски ве де премиер Гајдар цел на напад


Поранешниот руски ве де премиер Егор Гајдар изјави дека бил цел на напад. Тој сериозно се разболе на економската конференција во Даблин на 24 ноември еден ден откако од труење почина рускиот разузнавач Александар Литвиненко. За Фајненшел Тајмс Гајдар изјави дека труењето е организирано од непријатели на руските власти кои се залагаат за радикално заострување на односите меѓу Русија и Западот.
XS
SM
MD
LG