Достапни линкови

Вашингтон: Сенатот го потврди именувањето на Гејтс за нов министер за одбрана


Американскиот Сенат со мнозинство гласови го потврди именувањето на Роберт Гејтс за нов министер за одбрана. Тој претходно изјави дека не мисли оти Соединетите Држави ја добиваат војната во Ирак.
XS
SM
MD
LG