Достапни линкови

Пјонгјанг: Неможно е продолжување на шестпартитните разговори до промена на ставот на САД


Северна Кореа денеска оцени дека е невозможно да дојде до продолжување на шестпартитните преговори за нејзината нуклеарна програма се додека Вашингтон не го смени својот став. Пјонгјанг смета дека американските барања поставени во минатиот месец се неприфатливи и оти нема да дојде до продолжување на преговорите, кое беше најавено за деновиве.
XS
SM
MD
LG