Достапни линкови

Рим: Посета на премиерот Никола Груевски


Македонскиот премиер Никола Груевски престојува во официјална посета на Италија. За денеска е предвидена средба со италијанскиот премиер Романо Проди. Соопштено е дека притоа, меѓу другото, ќе биде побарана поддршка од Италија за побро интегрирање на Македонија во НАТО и Европската Унија.
XS
SM
MD
LG