Достапни линкови

Париз: Иран сигурно ќе се соочи со санкции поради нуклеарната програма


Шефот на француската дипломатија Филип Даст Блази изјави дека Иран сигурно ќе се соочи со санкции поради неговата нуклеарна програма, но оти големите сили се уште немаат решено какви ќе бидат тие. Петте постојани членки на Советот за безбедност плус Германија вчера во Париз разговараа за за надминување на несогласувањата околу резолуцијата за Иран. Имено, Русија се спротивставува на построги санкции против Техеран.
XS
SM
MD
LG