Достапни линкови

Москва: Русија предупредува за можни нови судири на Балканот


Рускиот министер за одбрана Сергеј Иванов оцени дека на Балканот би можеле да избувнат нови судири доколку Белград и Приштина не се договорат за идниот статус на Косово. Во интервјуто за грчкиот весник Елефтеротипија, Иванов изјави дека и натаму постојат фактори кои би можеле да предизвикаат ескалација, со инволвирање и на соседните земји.
XS
SM
MD
LG