Достапни линкови

Ватикан: Поглаварот на руската православна црква го обвини Ватикан за непријателска политика во Руси


Поглаварот на руската православна црква, Алексеј Втори, го обвини Ватикан дека спроведува непријателска политика во Русија и во другите поранешни советски републики. Алексеј изјави дека католички свештеници на теренот се обидуваат да ги преобратат православните верници во католички.
XS
SM
MD
LG