Достапни линкови

Вашингтон: НАСА планира да гради постојана база на месечината


Американската агенција за вселенски истражувања, НАСА, соопшти дека има намера да гради постојана база на месечината, која би требало да служи за научни истражувања, како и за подготовки на идните патувања на Марс. Изградбата е планирано да започне по серијата летови до месечината во 2020-та година.
XS
SM
MD
LG