Достапни линкови

Дуриан: Најмалку 26 загинати во Тајфун


Најмалку 26 лица загинале во налетот на Тајфунот Дуриан во јужен Виетнам, а голем број куќи биле уништени, соопштија виетнамските власти. Истиот тајфун во минатата недела однесе над илјада човечки животи на Филипините.
XS
SM
MD
LG