Достапни линкови

Лондон: Литвиненко пред смртта побарал да биде закопан според муслиманската традиција


Таткото на Александар Литвиненко поранешниот руски разузнавач отруен во Лондон, изјави дека неговиот син пред смрта побарал да биде закопан според муслиманската традиција. На челченски вебсајт беше објавено дека Литвиненко конвертирал во исламот, но тоа не беше потврдено од неговиот татко Валтер во интервју за Комерсант.
XS
SM
MD
LG