Достапни линкови

Брисел: Годишен состанок на шефовите на дипломатиите на ОБСЕ


Во Брисел денеска започнува годишниот состанок на шефовите на дипломатиите на ОБСЕ. На министерскиот состанок на 56 те земји ќе се разгледува ситуацијаат во бившите советски републики, меѓу кои Грузија, Молдавија и Азербејџан. Шефовите на дипломатиите ќе ја разгледаат и кандидатурата на Казахстан да преседава со ОБСЕ во 2009 година.
XS
SM
MD
LG