Достапни линкови

Москва: Британски полицајци добија виза за истрага за смртта на Литвиненко во Москва


Британското министерство за надворешни работи соопшти дека британски полицајци добија виза да патуваат за Москва во врска со истрагата за смрта на рускиот разузнавач Александар Литвиненко. Тој умре во Лондон минатиот месец од реткиот радиоактивен изотоп Полониум 210 – случај кој предизвика страв од контаминација во Лондон и ги затегна односите со Москва.
XS
SM
MD
LG