Достапни линкови

Кандахар: Најмалку две лица загинаа во бомбашки напад


Најмалку двајца авганистанци загинаа, а 13 се повредени отакако бомбаш самоубиец го активирал автомобилот бомба во близизна на конвојот на НАТО во Кандахар. Претходно талибаnските бунтовници ја преземаа одговорноста за урнувањето на хелихоптерот на алијансата кој исчезна вчера на југот од Авганистан. Порпаролот на алијанста не можеше да го потврди соопштението на Талибанците. Сеуште не се знае колку точно луѓе имало во хелихоптерот.
XS
SM
MD
LG