Достапни линкови

Бејрут: Продолжуваат протестите на поддржувачите на Хезболах


Илјадници подржувачи на Хезболах и нивните про сириски сојузници кои протестираат барајки оставка од либанската влада ја поминаа и втората вечер во шатори во Бејрут. Демонстрантите повикаа на продложување на протетсите се додека владата на премерот Фуад Синиора не си поденсе оставка. Синора пак кој ја има подршката од западните земји изјави дека нема да даде оставка под притисок.
XS
SM
MD
LG