Достапни линкови

Багдад: Продолжуваат насилствата во Ирак


Насилствата во Ирак продолжуваат. Како што јавуваат агенциите тројца полицајци загинале во нападот на бомбаш самоубиец на една полициска станица во северниот дел од земјата. Во меѓувреме американската војска соопшти дека во синоќешниот воздушен напад во провинцијата Анбар убиени се шест бунтовници , 2 жени и едно дете. Вчера пак во експлозии на три автомоболи бомби во центарот на Багдад загинаа најмалку 51 лице, а околу 90 се повредени.
XS
SM
MD
LG