Достапни линкови

Катар: Израел е на патот на исчезнување, нова изјава на иранскиот претседател


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад, по средбата во Катар со палестинскиот премиер Исмаел Ханија, изјавил дека Израел е на патот на исчезнување. Иранскиот претседател оценил дека продолжувањето на израелските злосторства само ќе го забрза паѓањето на, како што рекол, ционистичкиот режим.
XS
SM
MD
LG