Достапни линкови

Ал Вахада: Над 20 лица загинале во напад на автобуска станица


Камион со голема брзина влетал во група луѓе на една автобуска станица во ирачкиот град Ал Вахада при што загинале над дваесет лица. Полицијата соопшти дека станува збор за напад, бидејќи било утврдено оти возачот намерно го насочил камионот кон луѓето кои чекале на автобуската станица.
XS
SM
MD
LG