Достапни линкови

Берлин: Посета на српскиот претседател Борис Тадиќ


Српскиот претседател Борис Тадиќ денеска ќе престојува во еднодневна посета на Германија.Тадиќ, во рамки на посетата, ќе се сретне со германската канцеларка Ангела Меркел, соопшти неговиот Кабинет. Тема на разговорите меѓу двајцата соговорници ќе биде решавање на статусот на Косово, евроатланските интеграции на Србија и унапредување на односите меѓу двете земји.
XS
SM
MD
LG