Достапни линкови

Москва: Агим Чеку се обидува да го намали руското противење за независноста на Косово


Косовскиот премиер Агим Чеку со денешната посета на Москва сака да го намали руското противење на независноста на Косово од Србија, јавуваат агенциите. Западните сили и Русија неодамна решија да го одложат решавањето на косовскиот статус за по парламентарните избори во Србија, закажани за дваесет и рви јануари идната година.
XS
SM
MD
LG