Достапни линкови

Анкара: Средба на Папата Бенедикт 16-ти со Вселенскиот патријарх Вартоломеј


Папата Бенедикт Шеснаесетти ја продолжува посетата на Турција во чиј фокус денеска ќе бидат односите на Ватикан со Православната црква. Папата Бенедикт и Вселенскиот патријарх Вартоломеј се очекува да издадат заедничко соопштение за нивните надежи дека еден ден ќе биде надминат повеќе од илјада годишниот јаз меѓу двете цркви.
XS
SM
MD
LG