Достапни линкови

Скопје: Освен Рубинчо Заревски, уапсени уште 18 лица за корупција и перење пари


По синоќешното приведување на Рубинчо Заревски, актуелен директор на Т Мобиле и поранешен директор на Фондот за здравство, телевизијата А1 денеска јави дека полицијата привела уште осумнаесет лица. Меѓу нив бил и овчарот од случајот Бачило Иснифарис Џемаили, неговиот нотар Никола Стојменовиќ и поранешната директорка на катастарот Емилија Алексовска. Сите биле осомничени за злоупотреба, корупција и перење пари.
XS
SM
MD
LG