Достапни линкови

Техеран: Писмо на иранскиот претседател до американскиот народ


Преку писмо до американскиот народ, иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџат ја обвини американската влада за насилство и неправедност и ги повика Соединетите држави да ги повлечат своите трупи од Ирак. Во писмото меѓу другото, се бара од Вашингтон да ја признае Палестинската држава.
XS
SM
MD
LG