Достапни линкови

Јордан: Одложена средбата Буш - Малиќи


Претседателот на Соединетите Држави, Џорџ Буш ги одложи синоќешните разговори со ирачкиот премиер Нуриј Ал Малики, јавуваат агенциите. Двајцата требаше да се сретнат со јорданскиот крал Абдула ида разговараат за кризата во Ирак. Советникот на Белата куќа, Дем Бартлет изјавил дека нема потреба од средба меѓу тројцата, поради тоа што кралот и ирачкиот премиер веќе разговарале. Се очекува Буш и Малики да се сретнат во текот на денешниот ден.
XS
SM
MD
LG