Достапни линкови

Рига: Американскиот претседател Џорџ Буш заминува во посета на Јордан


Американскиот претседател Џорџ Буш денеска од Рига ќе замине во посета на Јордан, каде што за безбедноста во Ирак ќе разговара со кралот Абдула и со ирачкиот премиер Нури Ал Малики. БУш изјави дека се неприфатливи повиците за повлекување на американските сили од Ирак и за директни преговори меѓу Соединетите Држави и Иран.
XS
SM
MD
LG