Достапни линкови

Бакуба: Убиени осум милитанти


Американските сили во Ирак соопштија дека во денешната престрелка во близина на Бакуба биле убиени 8-мина милитанти. На местото на престрелката биле пронајдени и две убиени жени. Во експлозија на автомобил бомба во местото Тартар, загинале 6-мина полицајци.
XS
SM
MD
LG