Достапни линкови

Џакарта: Земјотрес со јачина од 6,1 степен ја погоди Индонезија, но нема извештаи за повредени


Земјотрес со јачина од 6,1 степен, според Рихтеровата скала, ја погодил источна Индонезија, при што биле уништени повеќе куќи и објекти. Засега нема извештаи за повредени.
XS
SM
MD
LG