Достапни линкови

Ефес: Продолжува посетата на Папата Бенедикт 16-ти на Турција


Папата Бенедикт 16-ти, во рамките на посетата на Турција, денеска е во Ефес, на местото каде што се верува дека Марија, мајката на Исус, ги поминала последните години од животот. Потоа Папата во Истанбул ќе се состане со патријархот Бартоломеј.
XS
SM
MD
LG