Достапни линкови

Москва: Косовскиот премиер Агим Чеку ќе ги убедува руските претставници за независноста на Косово


Косовскиот премиер Агим Чеку денеска ќе отпатува во повеќедневна посета на Русија. Целта е да ги убеди руските официјални претставници да ја прифатат независноста на Косово.
XS
SM
MD
LG