Достапни линкови

Рига: Американскиот претседател Џорџ Буш денеска заминува за Јордан


Американскиот претседател Џорџ Буш и државниот секретар Кондолиза Рајс денеска ќе заминат за Јордан, каде што ќе се сретнат со кралот Абдула и со ирачкиот премиер Нури ал МАлики. Буш вчера во Рига изјави дека не ги поддржува повиците за директни разговори меѓу Америка и Иран за ситуацијата во Ирак, како и за повлекување на американските трупи.
XS
SM
MD
LG