Достапни линкови

Индонезија: Уште една жртва од птичји грип


Во Индонезија од птичји грип почина уште една жена со што бројот на жртвите во земјата изнесува 57. Жената била во допир со јајца од кокошка, изјавило за Ројтерс официјално лице не сакајки да биде именуван. Во Индонезија има најмногу жртви на птичјиот грип, а властите одбиваат да ја уништуваат живината сметајки дека тоа многу ќе ги чини.
XS
SM
MD
LG