Достапни линкови

Техеран: Ирачкиот претседател Џалал Талабани во посета на Иран


Ирачкиот претседател Џалал Талабани денеска би требало да отпатува за Иран. Тој во текот на изминатиот викенд на двапати ја одлагаше посетата поради тоа што аеродромот во Багдад бил затворен поради тамошниот полициски час. Се очекува во Техеран Талабани да побара помош од иранскиот претседател Ахмадинеџад за стабилизирање на ситуацијата во Ирак.
XS
SM
MD
LG