Достапни линкови

Техеран: 36 лица загинаа при уривање на ирански воен авион


Најмалку триесет и шест лица загинале, а двајца биле повредени во денешното уривање на еден ирански воен авион ведшан по летнувањето од аеродромот во Техеран, јавуваат агенциите, повикувајќи се на воени извори. Загинатите биле припадници на Иранската револуционерна гарда.
XS
SM
MD
LG