Достапни линкови

Лондон: Продолжува истрагата за смртта на поранешниот руски шпион Литвиненко


Во Лондон продолжува истрагата за смртта на поранешниот руски шпион Александар Литвиненко. Британските власти соопштија дека во телото на Литвиненко било пронајдено поголемо количество на ретка радио-активна супстанца – плутониум 210.
XS
SM
MD
LG